دستور جلسات و مصوبات شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در سال 1400

Spread the love

  صورت جلسه 

  شصتمین جلسه شورا مورخ 1400/01/26

دستور جلسه

شرح دستور

گزارش کارشناسی

مصوبه

نوع مصوبه

توضیحات و اقدامات

برنامه ریزی در راستای تحقق شعار سال

مقرر شد کارگروه تحقق شعار سال به ریاست استاندار ذیل شورای گفتگو تشکیل و موضوعات سال جاری در راستای تحقق شعار سال در این کارگروه بررسی و پیشنهادات جهت پشتیبانی های لازم برای اجرای آن و رفع موانع از طریق شورای گفتگو پیگیری و اجرایی گردد.

استانی

پس از انتصاب جناب آقای مهندس طبیب زاده به عنوان جانشین استاندار در کارگروه تحقق شعار سال، کار گروه تشکیل شد. اولین جلسه کارگروه در تاریخ 09/02/1400 با موضوعات ارائه گزارش مرکز مدیریت کسب و کار اتاق، اقدامات انجام شده در راستاي تحقق شعار سال، رونمایی از داشبورد مدیریتی شاخص محیط کسب وکار و ارائه پیشنهادات در خصوص شرح وظایف و اهداف کارگروه برگزار شد. در دومین جلسه کارگروه که در تاریخ 29/02/1400 برگزار شد به بررسی مشکلات شرکت شهرکهای صنعتی با سازمان های اجرایی استان (برق، آب و گاز) پرداخته شد. در سومین جلسه کارگروه نیز که در تاریخ 13/03/1400 برگزار شد مشکلات ناشی از اثرات خاموشی برق بر صنایع استان بررسی شد.

مصوبات جلسات کارگروه به شرح زیر بوده که تحت عنوان “اولین سند کارگروه تحقق شعار”، با توجه به اهداف برگزاری جلسات کارگروه مذکور، مبنی بر بررسی موضوعات مرتبط با تحقق شعار سال و پیگیری و اجرایی نمودن اقدامات پیشنهادی جهت احصاء پشتیبانی و رفع موانع موجود در این حوزه، خروجی و دستاورد های جلسات برگزار شده و همچنین اقدامات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان در راستای تحقق این شعار، گرد آوری شده است.

تصویب شرح وظایف و اهداف کارگروه

اعلام گزارش جلسه شرکت شهرکهای صنعتی استان کرمان با مدیران شهرکهای صنعتی زیر مجموعه در خصوص میزان برق مصرفی هر یک از واحد ها، میزان برق قابل کاهش و برنامه پیشنهادی در این راستا

اعلام توافقات شرکت برق منطقه ای استان با صنایع بزرگ در کارگروهی با ریاست معاون عمرانی استانداری

اعلام میزان مصرف شهرک های صنعتی در ساعات پیک بار و همچنین میزان کاهش مد نظر در این ساعات توسط شرکت های توزیع برق شمال و جنوب

محاسبه هزینه خاموشی صنایع بر اساس روش های علمی و تهیه مدل های بهینه مصرف انرژی و صرفه جویی، در برنامه ای بلند مدت، توسط اتاق بازرگانی

اعلام موضوع “بررسی اثرات خاموشی برق بر صنایع استان” در شورای تامین استان و بررسی، جمع بندی و ابلاغ نهایی موضوع ذکر شده توسط اتاق بازرگانی

تسهیل در واگذاری زیر ساخت های آب، برق و گازبه شهرک های صنعتی استان

موضوع قطعی برق و خسارات وارد شده به فعالین اقتصادی (موضوع 25 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار و آیین نامه اجرایی آن) که طی نامه شماره 2594/27/ص مورخ 24/03/1400 توسط دبیرخانه شورای ملی استعلام شده بود، در سومین جلسه این کارگروه در تاریخ 13/03/1400مورد بررسی قرار گرفته بود که نتایج آن طی نامه شماره 919/130/1400 مورخ 03/04/1400به دبیرخانه شورای ملی ارسال گردید.

 صورت جلسه

شصت و یکمین جلسه شورا مورخ1400/03/06

بررسی راه های توسعه فعالیت های دانش بنیان استان کرمان به لحاظ زیرساخت، تامین منابع و فرهنگ سازی

 

با توجه به عدم وجود مراكز مطالعات تخصصي بخش خصوصي جهت انجام فعاليت و مطالعات پژوهشي و ايجاد بانك اطلاعاتي قابل استفاده و نبود مراكز تخصصي جهت ارائه مشاوره هاي لازم در تمامی حوزه هاي فعالیت های دانش بنیان مقرر شد اتاق بازرگاني با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پارك علم و فناوري و بخش خصوصی طی مدت 6 ماه مراكز مشاوره و مطالعات خصوصي در حوزه هاي تخصصي كسب و كار، مالكيت فكري و ارزش گذاري، اخذ مجوزها و استاندارد، صادرات، تجاري سازي و فروش و … را راه اندازی نماید.

استانی

مکاتبات لازم با مرکز نوآوری و شتابدهی تگ، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پارک علم و فناوری و انجمن شرکت های دانش بنیان استان کرمان انجام شده است.

اطلاعات 8 شرکت که از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مجوز مرکز مشاوره کارآفرینی دریافت نموده اند و در حال حاضر مشغول ارائه مشاوره تخصصی در حوزه کسب و کار در سطح استان می باشد، توسط آن اداره کل محترم در اختیار دبیرخانهقرار گرفته است.

مرکز نوآوری و شتابدهی تگ نیز اعلام نموده است که آن مرکز به عنوان کارگزار توانمندسازی استان کرمان در حوزه آموزش و مشاوره در 23 خدمت مجوز لازم را از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی اخذ کرده (که در لینک https://bizservices.ir/contractors/843/2 قابل مشاهده می باشد) و آمادگی خود را درخصوص کلیه نیازهای مشاوره ای و آموزشی متقاضیان با بهره گیری از تیم فنی، منتورینگ و مشاوره ای مجرب اعلام نموده است.

اتاق بازرگانی نیز در قالب برگزاری دوره های تربیت مشاور و دوره های تخصصی مورد نیاز برای مشاوره شرکت های دانش بنیان با حضور اساتید مطرح کشور از این برنامه حمایت را بعمل می آورد.

دانشگاه ولیعصر رفسنجان نیز با مشاورین و متخصصین بری اراوه مشاوره به واحدهای فنآور قراردادی را منعصد نموده است.

با عنایت به زمان بر بودن اجرایی شدن مصوبه، اقدامات لازم در حال انجام و موضوع در دست پیگیری است.

با توجه به کمبود نيروي انساني متخصص جهت رشد و توسعه شركت هاي دانش بنيان مقرر شد نیازسنجی مهارت های مورد نیاز نیروی انسانی شرکت های دانش بنیان و فناور توسط انجمن شرکت های دانش بنیان طی مدت 3 ماه انجام و دوره های آموزشی کوتاه مدت جهت افزایش مهارت های عمومی، حرفه ای و تخصصی در زمینه های مورد نظر در قالب تفاهم نامه سه جانبه ای میان انجمن شرکت های دانش بنیان، دانشگاه شهید باهنر و سازمان فنی وحرفه ای توسط دانشگاه شهيد باهنر و سازمان فني و حرفه اي طی مدت 9 ماه برگزار شود.

مکاتبات لازم با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای، دانشگاه شهید باهنر کرمان و انجمن شرکت های دانش بنیان استان کرمان انجام شده است.

تفاهم نامه سه جانبه مابین انجمن شرکت های دانش بنیان استان، سازمان آموزش فنی و حرفه ای و دانشگاه شهید باهنر کرمان جهت مهارت آموزی نیروهای انسانی و تقویت منابع شرکت های دانش بنیان منعقد شده است.

مراکز هدایت شغلی و آموزش دوره های مهارتی در دانشگاه تاسیس شده است و در حال حاضر به دلیل شیوع کرونا دوره های مهارت افزایی به صورت مجازی برگزار می شود.

مقرر شد با توجه به عدم ارتباط موثر فارغ التحصيلان دانشگاهي با كسب و كارهاي مرتبط و عدم اطلاع از نيازمندي هاي شغلي صنايع و شركت هاي فناور در حوزه هاي مختلف، مراكز كاريابي در دفاتر ارتباط با صنعت دانشگاه ها توسط دانشگاه ها و با همکاری اداره کار طی مدت یکسال راه اندازي و اطلاعات متقاضی و درخواست دهنده بصورت تخصصی تکمیل شود.

مکاتبات لازم با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دانشگاه شهید باهنر کرمان، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه آزاد جیرفت و دانشگاه ولیعصر رفسنجان و انجمن شرکت های دانش بنیان استان کرمان انجام شده است.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت اعلام نموده است در آستانه راه اندازی مرکز رشد، سرای نوآوری و شرکت های دانش بنیان از طریق عقد تفاهم نامه با شرکت های موجود و خصوصا کشاورزی و گلخانه محور می باشد و با عنایت به زیر ساختهای عظیم کشاورزی و دولتی آمادگی کامل برای جذب سرمایه گذار و همکاری با کلیه نهادهای خصوصی در این دزمینه را دارا می باشد.

دانشگاه شهید باهنر نیز اعلام نموده تفاهم نامه همکاری با انجمن صنفی کاریابی های استان کرمان انجام شده است وبا توجه به عدم خضور دانشجویان در دانشگاه به دلیل ادامه شیوع کرونا، در حال حاضر امکان استقرار مرکز کاریابی در دانشگاه وجود ندارد.

دانشگاه ولیعصر رفسنجان نیز راه اندازی مرکز کاریابی در دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه و کمک به تاسیس کانون شکوفایی خلاقیت در سطح شهرستان را در دستور کار دارد

به منظور ایجاد توازن در توسعه زير ساخت هاي لازم در حوزه فناوري مبتني بر ظرفيت هاي منطقه اي در سطح استان جهت استقرار شركت هاي فناور مقرر شد:

·پهنه فناوري براي شهر كرمان توسط پارک علم و فناوری و با همکاری شهرداری تعیین و پس از تعیین محل جغرافیایی توسط شهرداری، اقدامات لازم جهت اخذ مجوزهای لازم توسط پارک علم و فناوری طی مدت5 ماهانجام شود.

·پارک علم و فناوری با همکاری استانداری اقدامات لازم جهت اختصاص ساختمان هاي بلا استفاده سازمان هاي دولتي جهت استقرار شركت هاي دانش بنيان و فناور در سطح استان را طی مدت 4 ماه انجام دهد.

مکاتبات لازم با استانداری، اداره کل راه و شهرسازی، پارک علم و فناوری، شهرداری،کمیسیون ماده 5 قانون شورای عالی شهرسازی و معماری و انجمن شرکت های دانش بنیان استان کرمان انجام شده است.

در خصوص تخصیص ساختمان های بلا استفاده سازمان های دولتی جهت استقرار شرکت های دانش بنیان و فناور اداره کل راه و شهرسازی اعلام داشته است که اسناد ساختمان های دولتی در خزانه نگهداری شده و مسئول شناسایی ساختمان های مازاد بر نیاز ادارت دولتی اداره کل اقتصادی دارایی است.

همچنین مدیر کل دفتر فنی امور عمرانی و حمل و ترافیک استانداری نیز طی مکاتبه شماره 6305/41/48 مورخ 26/03/1400 لیست این ساختمان ها را استعلام نموده اند.

با عنایت به زمان بر بودن اجرایی شدن مصوبه، اقدامات لازم در حال انجام و موضوع در دست پیگیری است.

به منظور استفاده مناسب از خدمات، محصولات و ظرفيت شركت هاي فناور و دانش بنيان در صنايع و سازمانهاي دولتي استان كرمان مقرر شد:

·اتاق بازرگانی با همکاری انجمن شرکتهای دانش بنیانبانك اطلاعاتی از شرکت های فناور و دانش بنیان استان را طی مدت 2 ماه ایجاد نموده و پارک علم و فناوری ضمن رتبه بندی شرکت ها، معرفي شرکت ها به صنايع و اعلام نيازمندي صنايع به این شركت ها را طی مدت 2 ماه انجام دهد.

·پارک علم و فناوری با همکاری معاونت اقتصادي استانداري مكاتبات لازم در خصوص عدم استفاده از محصولات و خدمات شركت هاي فناور و دانش بنيان خارج از استان را انجام و پيگيري لازم طی مدت 3 ماه صورت پذيرد.

مکاتبات لازم با معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری، پارک علم و فناوری، مرکز مطالعات و پژوهش های اقتصادی اتاق، واحد کسب و کار اتاق و انجمن شرکت های دانش بنیان استان کرمان انجام شده است.

بانک اطلاعاتی شرکت های دانش بنیان استان کرمان به تفکیک حوزه فعالیت، محصولات دانش بنیان، نوع دانش و آدرس و شماره تماس شرکت ها تهیه و در سایت انجمن بارگزاری و نحوه ارتباط شرکت های دانش بنیان با صنایع استان با همکاری مرکز مطالعات و پژوهش های اقتصادی اتاق بازرگانی در حال بررسی و اقدامات لازم می باشد.

به منظور برنامه ریزی برای عدم استفاده از محصولات و خدمات شركت هاي فناور و دانش بنيان خارج از استان نیز پارک علم و فناوری در پاسخ به استعلام معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری محصولات و خدمات شرکت های استان را اعلام نموده است.

به منظور تقويت صندوق پژوهش و فناوری جهت ارائه تسهیلات و تامين مالي شركت های دانش بنیان پیشنهاد می شود:

·صندوق پژوهش و فناوری پیگیری لازم را در خصوص تعیین صندوق پژوهش و فناوری به عنوان عاملیت تسهیلات تبصره 18 و تسهیلات استانی و کمک های بلاعوض را طی مدت 3 و همچنین پیگیری و هماهنگی لازم با صنایع بزرگ استان را جهت اختصاص بخشی از بودجه خود به صندوق به عنوان عاملیت پرداخت طی مدت 3 ماه انجام دهد.

·صندوق پژوهش و فناوری اقدامات لازم جهت افزایش سقف خط اعتباري صندوق به طور ویژه برای شركت هاي دانش بنيان را طی مدت 6 ماه انجام دهد.

مکاتبات لازم با جناب آقای دکتر پورابراهیمی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، شرکت شهرک های صنعتی، صندوق پژوهش و فناوری، واحد کسب و کار اتاق و انجمن شرکت های دانش بنیان استان کرمان انجام شده است.

با عنایت به زمان بر بودن اجرایی شدن مصوبه، اقدامات لازم در حال انجام و موضوع در دست پیگیری است.

به منظور آشنايي و فرهنگ سازی جامعه با مفاهيم و خدمات حوزه فناوري نظير فرهنگ كسب و كار فناورانه، اقتصاد دانش بنيان و … مقرر شد صدا و سيما و شهرداري در خصوص اطلاع رساني محتواهاي پيشنهادي پارك علم و فناوري طی مدت 3 ماه اقدام نمايند.

مکاتبات لازم با پارک علم و فناوری، شهرداری، صدا و سیما و انجمن شرکت های دانش بنیان استان کرمان انجام شده است.

با عنایت به زمان بر بودن اجرایی شدن مصوبه، اقدامات لازم در حال انجام و موضوع در دست پیگیری است.

پیشنهاد بررسی پیش نویس اصلاح قانون شرکت های دانش بنیان

 

 

 

با عنایت به اینکه اصلاح قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در مجلس یازدهم در دستور کارکمیسیون‌های صنایع، اقتصادی و آموزش و تحقیقات مجلس قرار گرفته است مقرر شد کارگروهی با محوریت اتاق کرمان و با حضور مدیران بخش دولتی و خصوصی، دانشگاه ها، مراکز تخصصی، انجمن و شرکت های دانش بنیان، پارک علم و فناوری و … تشکیل و با بررسی متن فعلی پیش نویس اصلاح قانون شرکت های دانش بنیان و حمایت از تولیدات آن ها، پیشنهادات و نظرات کارشناسی در راستای اصلاح موادی از این قانون جهت پیگیری ظرف مدت 20روز به جناب آقای دکتر پورابراهیمی، رئیس محترم کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه شود.

ملی

دبیرخانه شورا با همکاری انجمن شرکت های دانش بنیان استان کرمان به بررسی موضوع و برگزاری جلسه های کارشناسی در تاریخ 20/03/1400، 22/03/1400 و 23/03/1400 اقدام نمود.

جلسات مطرح شده با حضور نمایندگانی از انجمن شرکت های دانش بنیان استان کرمان، پارک علم و فناوری، مرکز نوآوری و شتابدهی تگ و مرکز مطالعات و پژوهش های اقتصادی اتاق کرمان تشکیل و پس از بحث و بررسی مواد پیش نویس طرح جهش تولید دانش بنیان، پیشنهادات احصا شده طی نامه ای به جناب آقای دکتر پورابراهیمی تقدیم شد. (نامه شماره 833/130/1400 مورخ 29/03/1400 که رونوشت آن نیز به دبیرخانه شورای ملی ارسال شده است.)

صورت جلسه

شصت و دومین جلسه شورا مورخ1400/03/20

بررسی مسائل و مشکلات مشاغل خرد و خانگی در استان و ارائه راهکارهای پیشنهادی

 

 

 

 

 

 

به منظور اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در خصوص مزایای راه اندازی کسب و کارهای خانگی و حمایت های دولتی مرتبط با آن و توسعه فرهنگ مشاغل خانگی پیشنهاد می شود اتاق بازرگانی محتوای مورد نیاز را ظرف مدت دو ماه تهیه و جهت ساخت و پخش مستند در اختیار صدا و سیمای مرکز کرمان قرار دهد.

استانی

مکاتبه لازم با نماینده محترم هیات مؤسس انجمن مشاغل خانگی استان کرمان در خصوص تهیه محتوا و هماهنگی با صدا و سیمای مرکز کرمان انجام شده و اقدامات زیر در دستور کار است:

1.معرفی 20 نفر از افراد موفق در حوزه مشاغل خانگی به صدا و سیما تا پایان شهریور ماه

2.تشکیل کارگروه تأمین محتوا با محوریت مرکز کسب و کار اتاق و سازمان های مربوطه و تدوین اولین بسته محتوایی در خصوص مشاغل خانگی و پخش آن از طریق صدا و سیمای استان تا پایان شهریور ماه

در این خصوص جلسه ای با حضور نماینده هیات موسس انجمن، تهیه کنندگان برنامه های تلوزیونی سازمان صدا و سیمای مرکز کرمان، مرکز کسب و کار اتاق برگزار و مقرر گردید واحد کسب و کار اتاق تعدادی از واحدهای تولیدی عضو اتاق (نه صرفاً مشاغل خانگی) برای تهیه برنامه تلوزیونی به صدا و سیما معرفی نموده و هماهنگی های لازم را در فاز اول برای شهر کرمان و در فاز دوم برای کل استان فراهم نماید که این امر در حال پیگیری و انجام می باشد.

تاکنون لیست اسامی و اطلاعات تماس 12 واحد اقتصادی برای تهیه کندده برنامه های صدا و سیمای کرمان به منظور تولید برنامه های با موضوع معرفی کارآفرینان موفق استان ارسال شده است و معرفی 4 واحد اقتصادی دیگر از طریق کمیسیون بازرگانی اتاق نیز در دست پیگیری می باشد

با عنایت به نبود تشکل تخصصی در حوزه کسب و کارهای خانگی پیشنهاد می شود اتاق بازرگانی ظرف مدت دو ماه نسبت به تشکیل انجمن کسب و کار های خانگی به عنوان یکی از تشکل های تخصصی زیر مجموعه، اقدامات لازم را انجام دهد. تا امکان استفاده از ظرفیت های غیر دولتی مانند سازمان های مردم نهاد، تعاونی ها و … در حمایت و پشتیبانی از کسب و کارهای خانگی فراهم شود.

با توجه به برگزاری جلسه در تاریخ 20/03/1400، هماهنگی های لازم جهت تشکیل انجمن با نماینده محترم هیات مؤسس انجمن کسب و کارهای خانگی انجام شده است. مدارک لازم جهت اخذ موافقت اصولی و پس از آن برگزاری مجمع مؤسسین و شکل گیری انجمن در حال جمع آوری می باشد.

با توجه به نبود فضای مناسب جهت عرضه محصولات تولیدی صاحبان کسب و کارهای خانگی پیشنهاد می شود شهرداری های سراسر استان ظرف مدت سه ماه نسبت به اختصاص مکان مناسب به تناسب تعداد و تنوع کسب و کار های خانگی جهت عرضه محصولات تولیدی اقدامات لازم را انجام دهند.

مکاتبه لازم با سازمان همیاری شهرداری های استان کرمان انجام شده است.

علیرغم پیگیری مکرر و عدم دریافت پاسخ، موضوع همچنان در دست پیگیری می باشد.

با توجه به فرآیند دشوار تشکیل پرونده مالیاتی برای متقاضیان مستقل مشاغل خانگی که بعضاً باعث انصراف آنها می شود، پیشنهاد می شود امور مالیاتی ظرف مدت یک ماه فرآیند تشکیل پرونده مالیاتی این متقاضیان را تسهیل نماید.

با توجه به برگزاری جلسه در تاریخ 20/03/1400، مکاتبه لازم با اداره کل امور مالیاتی استان انجام شده است.

اداره امور مالیاتی طی مکاتبه ای در خصوص تسهیل و تسریع در امور مربوط به ثبت نامه الکترونیک مؤدیان مالیاتی با توجه به اصلاحات و تغییرات صورت گرفته در خدمات الکترونیک مالیاتی، اعلام داشته است مودیان جهت استفاده از خدمات الکترونیک مالیاتی نیازی به بازدید میدانی و حضور در اداره امور مالیاتی جهت تشکیل پرونده فیزیکی و انجام تکالیف قانونی را نداشته و کلیه گام های ثبت نام الکترونیک به صورت الکترونیک بوده و بلافاصله بعد از تایید اطلاعات در سامانه ثبت نام الکترونیک امکان استفاده از سرویس های گوناگون را خواهد داشت.

این موضوع تا حصول نتیجه مطلوب در دست پیگیری است.

با توجه به مقررات سخت و دشوار بانک ها در خصوص ارائه وثایق بانکی جهت پرداخت تسهیلات به متقاضیان مستقل راه اندازی مشاغل خانگی، متقاضیان مستقل راه اندازی کسب و کارهای خانگی توانایی تامین وثائق بانکی جهت دریافت تسهیلات را ندارند. با توجه به اینکه حداکثر مبلغ تسهیلات پرداختی به متقاضیان مستقل راه اندازی کسب و کارهای خانگی مبلغ 500 میلیون ریال می باشد، پیشنهاد می شود کمیسیون هماهنگی بانک های استان اقدامات لازم را جهت پذیرش حساب یارانه ها یا سهام عدالت متقاضی به عنوان وثیقه تسهیلات اعطایی انجام دهد.

با توجه به برگزاری جلسه در تاریخ 20/03/1400، مکاتبه لازم با دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان انجام شده است.

کمیسیون هماهنگی بانک ها طی نامه ای اعلام داشته است بخشی از مبلغ یارانه ها به دلیل پرداخت تسهیلات قبلی اقساط آن ها از مبلغ یارانه واریزی کسر می شود. لذا در صورتیکه سرپرست خانوار در بانک مربوطه قصد اخذ تسهیلات داشته باشد متناسب با مانده یارانه تصمیم گیری می نماید و اطمینان از پایداری آن باید استعلام شود. سهام عدالت به دلیل شرایط خاص نیاز به ساز و کار از طریق مرکز دارد که پذیرش آن فعلاً توسط بانک ها در استان وجود ندارد.

با عنایت به اینکه این موضوع در سطح استان قابل حل نمی باشد، بنابر ضرورت پیشنهاد می شود این موضوع از طریق طرح در شورای گفتگوی ملی پیگیری شود.

راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی ملی در حوزه مشاغل خرد و خانگی (موضوع ماده 10 دستورالعمل اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی)

 

 

 

با توجه به نبود فضای مجازی جهت عرضه محصولات تولیدی صاحبان کسب و کارهای خانگی پیشنهاد می شود موضوع راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی ملی (موضوع ماده 10 دستورالعمل اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی) در زمینه های بازاریابی، خرید و فروش الکترونیکی، ظرف مدت یک ماه از طریق شورای گفتگوی ملی پیگیری و نتایج حاصله به دبیرخانه شورای استان اعلام شود.

ملی

موضوع به دبیرخانه شورای ملی منعکس شده است

دبیر خانه شورای گفت و گوی ملی طی مکاتبه شماره 5115/10/ص مورخ 13/06/1400 با وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت خواستار بررسی موضوع اجرای ماده 10 دستورالعمل اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی و مساعت جهت ایجاد پایگاه اطلاع رسانی ملی شده اند.

تعیین تقویم تشکیل جلسات شورا در سال 1400

در اجرای ماده 3 دستورالعمل “تشکیل و نحوه اداره جلسات شوراهای استانی گفتگوی دولت و بخش خصوصی” مقرر شد جلسات شورا در آخرین پنجشنبه هر ماه (به شرح تاریخ های زیر) در محل اتاق بازرگانی برگزار شود.

<td style=”width: 158.5pt; border-top: none; border-left: solid windowtext 1.0pt; border-bottom: solid windowtext 1.0pt; border-right: none; mso-border-top-alt: solid windowtext .5pt; mso-border-right-alt: solid windowtext .5pt; mso-border-alt: solid windowtext .5pt;

نیمه اول سال

نیمه دوم سال

26/01/1400

29/07/1400

30/02/1400

28/08/1400

20/03/1400

25/09/1400

24/04/1400

30/10/1400

21/05/1400